Psihologie IDD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Examen

3 posters

Go down

Examen Empty Examen

Post by Taxidermmia Sat Jan 26, 2008 8:40 pm

Rog pe cei care au dat examenul azi sa posteze subiectele.Vi s-a parut dificil? Cat timp a durat?

Multumesc!
Taxidermmia
Taxidermmia
Average Member
Average Member

Number of posts : 67
Age : 38
Location : Cluj-Napoca si Targu-Jiu
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Examen Empty Re: Examen

Post by Taxidermmia Sun Jan 27, 2008 2:31 pm

Taxidermmia wrote:Rog pe cei care au dat examenul azi sa posteze subiectele.Vi s-a parut dificil? Cat timp a durat?

Multumesc!

Am aflat de cele doua cerinte cu raspunsuri "lungi":

1. Descrieti factorii care pot influenta vigilenta unui controlor de tren

2.Ce metoda alegeti pt. a descrie completarea unui puzzle de 2000 de piese?Argumentati.

STIE CINEVA VREO GRILA?
Taxidermmia
Taxidermmia
Average Member
Average Member

Number of posts : 67
Age : 38
Location : Cluj-Napoca si Targu-Jiu
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Examen Empty Re: Examen

Post by Delia Rednic Tue Jan 29, 2008 12:19 pm

A durat 45 de minute. Imi amintesc cateva din intrebarile de la grila: faptul stiintific dupa Piaget, ce este algoritmul, de cate tipuri este sensibilitatea, ce este adaptarea senzoriala, cum se numeste faza in care copilul repeta ma-ma, ta-ta, ce sunt sacadele, in ce consta diferenta experti -novici, datorita carui fapt percepem imaginile dintr-un film de exemplu ca o succesiune continua, era o intrebare referitoare la gandirea formala la un adolescent de 16 ani, trebuiau recunoscute niste caracteristici, ce sunt prototipurile, se dadea un rationament, trebuia recunoscut de ce tip este, un enunt suna de genul "Lbj. nonverbal NU:" dupa care urmau varintele care toate erau trasaturi de fapt ale lbj. nonverbal (trebuia citit cu atentie, desi 'nu'era scris cu majuscule). Cam atat imi amintesc din grile....

Delia Rednic
Newbie
Newbie

Number of posts : 5
Age : 44
Location : Baia Mare
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Examen Empty Re: Examen

Post by Taxidermmia Tue Jan 29, 2008 3:16 pm

Delia Rednic wrote:A durat 45 de minute. Imi amintesc cateva din intrebarile de la grila: faptul stiintific dupa Piaget, ce este algoritmul, de cate tipuri este sensibilitatea, ce este adaptarea senzoriala, cum se numeste faza in care copilul repeta ma-ma, ta-ta, ce sunt sacadele, in ce consta diferenta experti -novici, datorita carui fapt percepem imaginile dintr-un film de exemplu ca o succesiune continua, era o intrebare referitoare la gandirea formala la un adolescent de 16 ani, trebuiau recunoscute niste caracteristici, ce sunt prototipurile, se dadea un rationament, trebuia recunoscut de ce tip este, un enunt suna de genul "Lbj. nonverbal NU:" dupa care urmau varintele care toate erau trasaturi de fapt ale lbj. nonverbal (trebuia citit cu atentie, desi 'nu'era scris cu majuscule). Cam atat imi amintesc din grile....

Thanks a lot! S-a postat ceva si pe celalalt grup,cred ca nu trebuia sa insist cu postatul aici:)
Taxidermmia
Taxidermmia
Average Member
Average Member

Number of posts : 67
Age : 38
Location : Cluj-Napoca si Targu-Jiu
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Examen Empty Re: Examen

Post by Lavinia C. Tue Jan 29, 2008 8:55 pm

ba lasa ca e bine, e mai structurat aici.
e mai usor de cautat informatia. decat sa iei multe mailuri la mana. Smile

Lavinia C.
Junior member
Junior member

Number of posts : 19
Age : 36
Location : Bucuresti
Registration date : 2007-11-21

Back to top Go down

Examen Empty Re: Examen

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum