Psihologie IDD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

4 posters

Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by nrares Sun Nov 25, 2007 1:05 pm

Descrieţi si explicaţi oferind exemple concrete proprietăţile (particularităţile) percepţiei aşa cum pot fi ele evidenţiate în situaţia în care o persoană se află la volanul maşinii şi conduce în afara localităţii.

Tema reprezintă 3 puncte din nota finală la această disciplina. Ea nu trebuie sa depaşească 2 pagini A4.

Termenul de predare a temei este 12.01.2008.
nrares
nrares
Admin
Admin

Number of posts : 35
Age : 54
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2007-11-12

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by nrares Mon Dec 03, 2007 12:30 pm

Voi ati inteles ceva din ceea ce se cere? Marturisesc ca am citit paragrafele cu cele 6 cele mai importante particularitati de mai bine de 50 de ori si nu inteleg nimic. Ce dreaq, oamenii astia au uitat sa vorbesca romaneste? Traducerea oare unde o gasesc? In mod clar, cei 20 de ani de cand am terminat liceul si-au pus amprenta pe capacitatile mele de invatare si de exprimare alambicata. Ce dreaq de perceptii poate avea soferul ala asa incat nu le poti spune in limba romana? Sunt mai mult decat dezamagit, nu e nimic din ceea ce am sperat eu ca va fi acesta facultate.
nrares
nrares
Admin
Admin

Number of posts : 35
Age : 54
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2007-11-12

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by nrares Tue Dec 04, 2007 2:16 pm

A terminat cineva tema? Eu am incropit ceva dar nu sunt sigur ca e OK, sincer n-am inteles mare lucru din curs.
nrares
nrares
Admin
Admin

Number of posts : 35
Age : 54
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2007-11-12

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by Taxidermmia Tue Dec 04, 2007 9:37 pm

nrares wrote:Voi ati inteles ceva din ceea ce se cere? Marturisesc ca am citit paragrafele cu cele 6 cele mai importante particularitati de mai bine de 50 de ori si nu inteleg nimic. Ce dreaq, oamenii astia au uitat sa vorbesca romaneste? Traducerea oare unde o gasesc? In mod clar, cei 20 de ani de cand am terminat liceul si-au pus amprenta pe capacitatile mele de invatare si de exprimare alambicata. Ce dreaq de perceptii poate avea soferul ala asa incat nu le poti spune in limba romana? Sunt mai mult decat dezamagit, nu e nimic din ceea ce am sperat eu ca va fi acesta facultate.

Cred ca se cer citite si alte carti,pe langa manualul IDDist...Uite,iti recomand o carte "Introducere in psihologie" de Atkinson.Costa 95 lei,dar merita,e ditamai cartzoiul.Am rasfoit-o si imi place.Are si poze:).De tema nu m-am apucat,in schimb..
Taxidermmia
Taxidermmia
Average Member
Average Member

Number of posts : 67
Age : 38
Location : Cluj-Napoca si Targu-Jiu
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by Taxidermmia Tue Dec 04, 2007 9:38 pm

Taxidermmia wrote:
nrares wrote:Voi ati inteles ceva din ceea ce se cere? Marturisesc ca am citit paragrafele cu cele 6 cele mai importante particularitati de mai bine de 50 de ori si nu inteleg nimic. Ce dreaq, oamenii astia au uitat sa vorbesca romaneste? Traducerea oare unde o gasesc? In mod clar, cei 20 de ani de cand am terminat liceul si-au pus amprenta pe capacitatile mele de invatare si de exprimare alambicata. Ce dreaq de perceptii poate avea soferul ala asa incat nu le poti spune in limba romana? Sunt mai mult decat dezamagit, nu e nimic din ceea ce am sperat eu ca va fi acesta facultate.

Cred ca se cer citite si alte carti,pe langa manualul IDDist...Uite,iti recomand o carte "Introducere in psihologie" de Atkinson.Costa 95 lei,dar merita,e ditamai cartzoiul.Am rasfoit-o si imi place.Are si poze:).De tema nu m-am apucat,in schimb..

Am uitat sa mentionez,se afla in bibliografie.
Taxidermmia
Taxidermmia
Average Member
Average Member

Number of posts : 67
Age : 38
Location : Cluj-Napoca si Targu-Jiu
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by voicek Wed Dec 05, 2007 4:58 pm

unde ai gasit cartea "Introducere in Psihologie" de Atkinson?

voicek
Newbie
Newbie

Number of posts : 1
Age : 49
Location : cluj napoca
Registration date : 2007-11-12

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by nrares Wed Dec 05, 2007 11:56 pm

Eu am vazut-o la libraria Carturesti din Iulius Mall. Dar nu m-a lasat inima...
nrares
nrares
Admin
Admin

Number of posts : 35
Age : 54
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2007-11-12

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by Taxidermmia Thu Dec 06, 2007 6:13 pm

voicek wrote:unde ai gasit cartea "Introducere in Psihologie" de Atkinson?

La libraria Orfeu din piata Unirii,aproape de statuile eroilor impuscati.95 lei.Mi-a recomandat-o o studenta din anul 3 la ZI,a spus chiar ca regreta ca si-a xeroxat-o,pt. ca e faina cartea.Nu am citit-o,doar am rasfoit,dar imi place.
Taxidermmia
Taxidermmia
Average Member
Average Member

Number of posts : 67
Age : 38
Location : Cluj-Napoca si Targu-Jiu
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by ana-maria_g Thu Jan 17, 2008 10:04 am

ok acum ca am terminat cu tema stie cineva cand ne spune rezultatele si unde se afiseaza ?

ana-maria_g
Newbie
Newbie

Number of posts : 4
Age : 39
Location : cluj
Registration date : 2007-11-22

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by Taxidermmia Thu Jan 17, 2008 4:20 pm

ana-maria_g wrote:ok acum ca am terminat cu tema stie cineva cand ne spune rezultatele si unde se afiseaza ?

Raspunsul clasic ii "se va afisa pe site".Mai mult nu cred ca poti primi nici de la Secretariat Smile
Taxidermmia
Taxidermmia
Average Member
Average Member

Number of posts : 67
Age : 38
Location : Cluj-Napoca si Targu-Jiu
Registration date : 2007-11-13

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by ana-maria_g Sat Jan 19, 2008 10:59 am

da , oare de ce vreu eu atatea ? cand si pentru examene s-au comfirmat cam greu datele de la secretariat ... mnoh in fine bafta la invatat Smile)

ana-maria_g
Newbie
Newbie

Number of posts : 4
Age : 39
Location : cluj
Registration date : 2007-11-22

Back to top Go down

Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE Empty Re: Tema pentru disciplina INTRODUCERE ÎN PSIHOLOGIE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum